Működik?

Egy hete a Google Anayliticsről írtan Neked. ok kérdést kaptam azóta, amiből sejeni véltem, hogy sokaknak már van, de sokan még most állítgatjátok be. Kívéncsi lennék hogy haladtok, kinek van kérdése. No meg a legfontosabb, ki hány látogatót kap egy nap, illetve egy hónap alatt.

Nem baj, ha most kevés, innen szép nyerni! Jó lesz látni, ha fél év múlva visszaolvasod, hogy mire jutottál!

Írjátok meg a hozzászólásokba!

hozzászólások

Kérdésed, véleményed van a leckével kapcsolatban? Írd meg nekünk!

15 válasz

  1. Én a Haszon magazinban olvastam a Google Analytics-ről épp aznap, amikor Te is írtál róla. Másnap beállítottam. Azóta 49 látogatót számlált.

  2. Szia Zsuzsi, én megpróbáltam követtem az utasításokat-megjegyzem a tied érthetőbb volt mint ami az eredeti leírásban szerepel,-de nem működik, nem találom , nincs kipipálva a nevem stb….szóval mit csináltam rosszul?

  3. Én is beállítottam kb. 1 hónapja. Én a napi forgalmat nézem rajta. Nagyon hasznosnak találom. Az általános infókon túl (mint a visszafordulási arány, a látogatók országok szerinti csoportosítása)nekem néhány specifikusabb funkció jön be.

    Én azért izzítottam be, mert el voltam csüggedve, alig volt néhány hozzászólás, én meg csak nyomtam föl a jó kis tartalmakat… és úgy tűnt, hogy senkit nem érdekel. Amikor ráküldtem az Analytics-et az oldalaimra, akkor kiderült, hogy több tucat ember olvassa naponta és jó részük visszatérő látogató: teljesen le voltam döbbenve…és nagyon inspiráló volt ezt látnom.:)

  4. Én korábban regisztráltam már, viszont az aloldalakra még nem volt beillesztve a követőkód, így most ezt pótoltam. Meg is ugrott rögtön a látogatottság. 🙂 Viszont meg is lepődtem az eredményen: a kézműves cuccaimat többen nézik, mint a testfestős oldalam, holott a kézműves „mellékes”, legalábbis nem reklámozom sehol, míg a tetfestős pl. csomó lap.hu oldalon fent van.

    És van egy problémám is: a freeblogos blogomat nem méri a statisztika, pedig jó lenne… Beillesztettem oda is a követőkódot, mégsem. 🙁 (Viszont annak van külön, elég jó statisztikája, így csak azt hiányolom, hogy nem tudom, a theia.hu-ról ki megy át a blogra. :-/)

  5. Nekem nincs blogom (csak egy meskaboltom), így nem volt mit feltöltenem.
    De nagyon sokat tanulok az ötleteidből, melyeket a későbbiekben feltétlenül hasznosítani szeretnék. Addig is szívom magamba!
    Kriszti

  6. én a kezdettől fogva (három hónapja) használtam gugli statot, nagyon sok látogatóval azért nem büszkélkedhetek még, napi 15-20 körül szokott szüttyögni a dolog, de az igazat megvallva, nagyon nem is „nyomultam” még vele, bár azon még nem gondolkoztam nagyon, hogy hogyan reklámozzam…

  7. Először a mystat magyar statisztikát használtam, de már elég régen váltottam a google-ra, mert ez tényleg rengeteg mindent mutat. Például, hogy melyik bejegyzéseket olvassák el többen, ez mindig tanulságos.
    Nekem az volt nagyon érdekes, hogy a blogszolgáltató váltás mekkora növekedést hozott a látogatottságban.

  8. Én a w3statistics-et használom, de épp most készítettek új verziót, ami eddig nem nagyon tetszik, úgyhogy vsz váltani fogok.
    Ami számomra érdekes – bár nagyon ritkán nézek rá a látogatottságra, kábé havona egyszer -, hogy szept. óta megnégyszereződött a látogatók száma (azóta mutatok horgolásokat), viszont egyben az oldalon töltött idő lecsökkent. (Talán mert korábban hosszabb szövegeket írtam, most meg több a kép?)
    Nekem az vált be, hogy azért írok, mert szeretek írni, és nem görcsölök rá a látogatottságra. Így is sokan jönnek. Most a napi átlag 177, de úgy, hogy az utóbbi időben ált. 200 felett, néha 300-an is. Csak csodálkozom, mert tényleg nem olvasóvadászatra álltam rá.

  9. nekem a google analytics vacakolt valamit, ezért ma indítottam újra. én is tudom, hogy mennyi a napi átlag meg ilyesmi, engem a részletek érdekelnek, biztosan lesznek majd kérdéseim, de csak menet közben:)

  10. én évek óta használom a weblapon, most már a blogon és az etsy-n is. úgy tűnik, a blog (vagy akár egy kommentelhető weboldal, mint pl. a mákgubó :)) – épp az interaktivitása és dinamikája miatt – jóval nagyobb látogatottságú. az emberek szívesebben olvasgatnak, nézegetnek olyasmit, ami által (valamilyen szinten) kapcsolatba kerülhetnek az oldal tulajdonosával. ezt szűrtem le tanulságként 🙂

  11. Én eddig a StatCountert használtam, nemrég kezdtem el a Google Analiticst. Az első nekem könnyebben áttekinthető volt, lehet persze csak azért, mert azt már jobban ismerem. Viszont azt vettem észre, hogy eltérések vannak a kettő között, a SC tegnap 49 látogatót és 56 oldalletöltést a GA pedig 21 látogatást és 61 oldalletöltést regisztrált. ??? Az SC leírja pontosan, hogy x nap y látogatás volt, honnan, mennyi ideig, merre ment stb. A GA oldalán ezt úgy kell összemazsolázgatnom. Lehet nem jól használom. Valaki tudna segíteni, hol tudom megnézni az előző napi latogatásokat összességében? A követőkódot a blogba csak egy oldalra lehet beilleszteni?

  12. Először is kösz, hogy leírtad, mert eddig azért nem használtam, mert nem volt időm átrágni magamat rajta, de a Te frappáns leírásoddal 3 perc alatt megvolt. Úgyhogy újabb kütyü van a gépen, ami miatt éppen nem a legújabb Wienerberger-katalógus magyarra fordítására koncentrálok. (Szakmabeliek előnyen.):o)
    Úgy másfél nap távlatából az a fő tapasztalatom, hogy a magyar nyelv mint a blogom harmadik nyelve olyan nehezen vehető észre, hogy csak úgy pattognak le a magyar látogatók 1 másodpercen belül. Pedig azt gondoltam, úgyis főleg a képeket nézegetik az emberek. Ergo vagy valami nagyon etetős képet kell a bejegyzés tetejére tenni, amitől megnézik a többit is, vagy…még ki kell találnom valamit. Vagy kiderül, hogy nem éri meg az időt magyarul is bepötyögni, ha már 2 nyelven ott van és azokra amúgy is többen jönnek…Vállvonással majd meglátom hosszabb távon mi törpénik.

  13. Működik, egyre kevesebben nézik :)))

    De a Mákgubó most biztos rekordot döntött 🙂 Az apeh-es sztori miatt gondolom….
    Hátha jobbra fordul majd az ország helyzete és hagyják élni az embert. Csak győzzük kivárni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kurzusok

Ki beszél itt?

2007-ben egy cipősdoboznyi üveggel és egy öreg üvegvágóval, 3 kisgyerek mellett kezdtem  alkotó vállalkozásba. Később elvégeztem az Edutus Online Marketing Szakát és az ékszereimet kizárólag online értékesítem.

A misszióm, hogy iparművész, kézműves és alkotó nőknek megmutassam, hogyan menedzseljék Önmagukat, vállalkozásukat és érjenek el anyagi sikereket, az alkotói szabadság megőrzése mellett.

RÓLUNK MONDTÁk