Shoprenter vs. Unas webshopok

Alkotók számára a webáruház indítása örök téma. Különösen azok az iparművészek és kézművesek számára fontos ez, akiknek a terméke rengeteg kézi munkát igényel és az árképzésébe nem fér bele egy viszonteladó vagy éppen saját bolt jutaléka, illetve költsége. Ugyanígy azon nők számára is elengedhetetlenül fontos egy webáruház, akik kisgyermekek nevelése mellett dolgoznak és nem rendelkeznek korlátlan szabadidővel. Számukra a délutáni és a hétvégi munkavégzés, ami a családtól viszi el az időt elképzelhetetlen, azonban egy webshop üzemeltetését teljesen flexibilis időbeosztással remekül össze tudják egyeztetni az életvitelükkel.

Rendben, webshop, de melyiket válasszam?

Még nem is olyan régen,  néhány évvel ezelőtt csak saját fejlesztésű webshopok voltak a piacon. Ezek kezdeti költsége mára az egekben van, így kezdők számára elérhetetlen és nem is ajánlok ekkora nagy befektetést, igaz, hogy a legegyedibb elképzeléseket itt tudod megvalósítani, de minden apró változást Neked kell egy személyben finanszírozni.

Ezek után jöttek a közösségi webáruházak, mint az etsy, meska. Mindegyiknek korai felhasználója voltam és azóta is követem a fejlődésüket. Ezektől csodát vártak az emberek, azt gondolták, hogy feltöltik a termékeiket és a portálról dőlnek a vásárlók. Azonban ezek a platformok is csak akkor működnek igazán, ha Te magad marketingezed a webáruházadat. Árnyoldala, hogy a lelkes másolók ezeken az oldalakon gyűjtik elsősorban az „inspirációikat” , így ha valaki ide tölt fel egy újítást kezdőként, akkor könnyen előfordul, hogy egy szemfüles és tőkeerős másoló aratja le a babérokat.

Jelenleg a kezdő és kisebb, kevésbé tőkeerős vállalkozóknak leginkább a bérelhető webáruház ajánlott. Ennek előnye, hogy nem egy ember fizet a fejlesztésért, hanem sokan adják össze a bérleti díjaik által a pénzt, így lényegesen kevesebbe kerül, azonban mégis nagyon sok funkcióval rendelkezik és folyamatosan megújul az igényeknek megfelelően.

Most a két legnagyobb magyar rendszert hasonlítjuk össze 1000 termékre. A Shoprenter esetében Bronze csomag, míg az Unas esetében az I Kiegészítő modullal bővített Alap csomag funkcióit és árait hasonlítjuk össze ebben a táblázatban, majd lejjebb a személyes véleményemet is megosztom!

Néhány megjegyzés:

A táblázatban megjelenik a havi és az éves fizetési konstrukció is. Ebből az egyiket kell kiválasztani és annak alapján fizetsz!

Cross sell: kiegészítő termék ajánlás lehetősége

Up sell: kosárérték növelése azáltal, hogy nagyobb, drágább terméket ajánlunk a már érdeklődőknek

  SHOPRENTER UNAS
  Bronze csomag Alap modul

I. Kiegészítő modullal

ingyenes próbaidő 14 napos próbaverzió 14 napos próbaverzió
bérleti díj / havi 4.900 Ft + ÁFA 3.000 Ft + ÁFA
bérleti díj / éves 49.900 Ft + ÁFA 24.000 Ft + ÁFA
modulok száma 100 db nincs konkrét adat
mobilra optimalizált igen igen
FB webáruház insta shopping integráció nagyobb csomagban vagy manuálisan nagyobb csomagban vagy manuálisan
letölthető termékek igen igen
intelligens kereső igen
akciók időzítése igen igen
beépített hírlevélküldő rendszer igen igen
analitika igen igen
raktárkezelés igen igen
alap fizetési módok átutalás utánvét átutalás utánvét
elektronikus fizetés csak nagyobb csomagban PayPal, CIB, OTP, K&H, Borgun
vásárlói csoportok igen nem
cross sell igen csak nagyobb csomagban
up sell igen csak nagyobb csomagban
beállítások általában kell hozzá segítség, a cég ingyenes képzést biztosít általában kell hozzá segítség
extra funkciók nagyobb csomagokban számos lehetőség, az egyedi fejlesztés nagyon költséges nagyobb csomagokban számos lehetőség, az egyedi fejlesztés nagyon költséges

UNAS

  • esztétikailag kevésbbé igényes sablonok
  • nincs hozzá oktatás, de egyszerű használni
  • olcsóbb ár

Példák, alkotó és női kisvállalkozások webshopjaiból: Cool Mom, Love2Smile

További információk az Unas webáruházról! >>>

SHOPRENTER

  • korszerűbb sablonok
  • kicsit bonyolultabb a kezelhetősége, de van hozzá élő, ingyenes oktatás
  • költségesebb, de profibb

Példák, alkotó és női kisvállalkozások webshopjaiból: Silkandmore, Magister Products

További információk a Shoprenter webáruházról! >>>

Személyes vélemény

Iparművészek és kézművesek esetében nem kérdés, hogy óriási hangsúlyt kell fektetni az esztétikai megjelenésre. Azzal, ha bérelhető webáruházat használsz, lemondasz az egyedi kinézetről, de az összhatásnak így is tökéletesnek kell lenni. Míg az Unasnak remek funkciói vannak, a kinézete kicsit elavultabb, mint a modern és friss Shoprenteré. Ez egy csavarbolt esetében nem jelent akadályt, azonban az alkotó vállalkozások számára elsősorban a Shoprenter csomagjait ajánlom!

Kattints ide és próbáld ki a Shoprenter webáruházat ingyen! >>>

hozzászólások

Kérdésed, véleményed van a leckével kapcsolatban? Írd meg nekünk!

2 válasz

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kurzusok

Ki beszél itt?

2007-ben egy cipősdoboznyi üveggel és egy öreg üvegvágóval, 3 kisgyerek mellett kezdtem  alkotó vállalkozásba. Később elvégeztem az Edutus Online Marketing Szakát és az ékszereimet kizárólag online értékesítem.

A misszióm, hogy iparművész, kézműves és alkotó nőknek megmutassam, hogyan menedzseljék Önmagukat, vállalkozásukat és érjenek el anyagi sikereket, az alkotói szabadság megőrzése mellett.

RÓLUNK MONDTÁk