Termékárazás lépésről-lépésre

A vállalkozás origója. A kezdeti pillanatban döntened kell róla és ha rosszul döntesz, akkor annak nagyon nagy ára van. Egyszerűen ez az a terület, ahol szinte nem lehet hibázni: az ÁRAZÁS!

Amikor személyes tanácsadásra jelentkezik hozzám valaki mindig ez a legelső kérdése. Hogyan szabjam meg az áraimat? Örülök a kérdésnek, hiszen ez fontos. elméletben már itt a blogon is írtam róla, azonban mivel a kérdés oly sokszor felmerül, most bemutatom, hogyan kell egy terméket profi módon beárazni!

termek-arazasi-utmutato

Előrebocsájtom, hogy sokan, sokféleképpen számolják a termék áraikat ebből sokféle jó megoldás létezik. Az alapanyag igényesebb művészeti ágak van, hogy az alapanyagot számolják és azt felszorozva az árrésből finanszírozzák a munkát. A munkaigényesebb iparművészek, mint például a nemezesek a munkadíjakból indulnak ki. A legalaposabb módszer, azonban, amikor mind az alapanyagokat, mind a munkadíjat számításba veszed.

Bekerülési ár

Ebben a blogbejegyzésben egy bélelt zsákvászon táska árát foguk kiszámolni. Az alapanyagok áraira online keresetem rá, biztosan vannak olcsóbb és drágább lelőhelyek is, de példának tökéletesen megfelel! Nézzük meg, mennyi egy ilyen táska bekerülési ára!

Nagyker ár

Ahhoz, hogy ezt a táskát viszonteladókon keresztül tudd értékesíteni meg kell határoznod külön nagyker árat, amin átadod azt a viszonteladónak és Ő a saját költségeit és profitját hozzáadva adja tovább. Ha nem alakítasz ki külön viszonteladói árat, akkor csak a saját csatornáidon keresztül tudod majd a termékeket értékesíteni, hiszen ha az üzletek sokkal magasabb áron értékesítik a Te termékeidet, akkor azt senki nem fogja náluk megvenni és egy idő után elállnak az együttműködéstől!

6.850 Ft-ba kerül Neked ezt a táskát előállítani! A nagyker árhoz bele kell számolni az egyéb költségeidet, ez az árrés és a hasznodat is! Az árrés az, amiből szerszámot veszel, honlapot üzemeltetsz, a marketingedet, a fejlesztéseidet finanszírozod. Ha ez nincsen, akkor hosszú távon nem lesz gyümölcsöző a vállalkozásod!

Ideális esetben a nagyker ár így néz ki:

bekerülési költség x 2 = nagyker ár

Kisker ár

A kiskereskedelembe kerülő termékek esetében az ideális megoldás, ha mindenhol azonos áron vásárolható meg a terméked. Ezért a viszonteladói szerződésben érdemes kikötni egy javasolt fogyasztói árat! Tudnod kell, hogy a legtöbb viszonteladó kettővel szorozza az árakat.

Azonban Te is ezen az áron fogsz értékesíteni a vásárokban és online! Így minden saját csatornán keresztül eladott termékből sokkal nagyobb bevételed lesz, mint a viszonteladókon keresztül eladott darabokból. Azonban jó, ha tudod, hogy a viszonteladók sokkal nagyobb tömegeket érnek el!

Ideális esetben a kisker ár így néz ki:

nagyker ár x 2 = kisker ár

Eddig netto árakkal számoltam, most minderre rájön az ÁFA, ezt számold rá, akkor is, ha még nem tartozol bele az áfakörbe, mert később nehéz lesz árat módosítani!

Így a táska bruttó kisker ára, kerekítve 34.500 Ft

tudom, hogy azt mondod, hogy ez őrülten sok és így nem lehet eladni. A kérdés azonban az, hogy hobbiból csinálod vagy vállalkozást szeretnél! Ha a profitra hajtasz, akkor árrést és hasznot be kell építened a termék árába.

Az árazásról még több és részletesebb információt itt találsz!

Hogyan add olcsóbban a termékeidet?

Vásárolj alapanyagot olcsón: ha már egy bizonyos volument értékesítesz, akkor lesz lehetőséged nagykereskedelmi tételben és áron vásárolni az alapanyagaidat! Tudom, hogy sokaknak soknak hangzik az 1000 db patent, azonban ha hosszú távra tervezel, akkor úgyis el fog fogyni! Ezzel tudod csökkenteni a bekerülési áradat!

Egyszerűsítsd a terméket: a jelen esetben bőr fülei vannak a táskának patenttal rászerelve. Ha a patent helyett csavaros megoldást használsz, akkor nem kell patentozóhoz vinni a félkész terméket gyártás során vagy éppen meg tudod spórolni a patentozó eszköz beszerzését! Tovább csökkentheted a költségeket, ha bőrgyárból veszel hulladék bőrt, amit olcsóbban meg tudsz szerezni. Ha ez még mindig kevés lenne, akkor a bőr füleket cseréld le jó minőségű műbőrre!

Zárd ki a viszonteladót: ha egészen biztos vagy benne, hogy később sem szeretnél viszonteladói rendszerben értékesíteni, akkor bőven elég ha nem 2×2-vel, hanem csak 2.5-3-mal szorzod fel a beker áraidat!

Érdekel részletesebben az árazás témaköre?

Szívesen küldünk Neked további anyagokat, melyek segítségével megfelelően tudod beárazni a saját kollekcióidat!

Iratkozz fel most a mákgubó hírlevélre!

hozzászólások

Kérdésed, véleményed van a leckével kapcsolatban? Írd meg nekünk!

2 válasz

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kurzusok

Ki beszél itt?

2007-ben egy cipősdoboznyi üveggel és egy öreg üvegvágóval, 3 kisgyerek mellett kezdtem  alkotó vállalkozásba. Később elvégeztem az Edutus Online Marketing Szakát és az ékszereimet kizárólag online értékesítem.

A misszióm, hogy iparművész, kézműves és alkotó nőknek megmutassam, hogyan menedzseljék Önmagukat, vállalkozásukat és érjenek el anyagi sikereket, az alkotói szabadság megőrzése mellett.

RÓLUNK MONDTÁk