Vállalkozz legálisan, de olcsón!

Az elmúlt hetekben több olyan levelet kaptam és FB fórumokon kérdéseket, azzal kapcsolatban, hogy hogyan induljon el egy olyan alkotó, aki most még csak gondolkozik a vállalkozás alapításán, azonban van már egy két terméke, amit a baráti körön kívül legálisan szeretne értékesíteni. Egyszóval kipróbálni magát alkotó vállalkozóként, mielőtt még saját vállalkozást alapítana annak összes költség és adó vonzatával.

legalisan-olcson

A magyar adórendszer erre az esetre biztosítja a KATÁ-s egyéni vállalkozást, melynek fix, így kiszámítható adóterhei vannak. 2017-ben a fóállású egyéni vállalkozóknak 50.000 Ft, míg a főállás mellett vállalkozóknak 25.000 Ft adóteherrel kell számolnia. Ezen felül 8.000.000 Ft-ig alanyi adómentae, azaz nem kell ÁFÁ-t fizetnie. Ez jelenleg a lehető legkedvezőbb adózási mód, ami sok alkotónak tökéletesen megfelel.

Azonban, mint a bevezetőben is írtam, sokan jeleztétek, hogy még ez is magas és szeretnétek kimenni az első vásárra vagy beadni a termékeiteket egy design boltba. Most megmutatok Nektek egy olyan megoldást, amivel ezt teljesen legálisan meg tudjátok valósítani!

Társulj egy másik vállalkozásba!

A legtöbb családban van működő vállalkozás, ami már alapból fizeti a költségeit és eltartja önmagát. Ha a kezdeti fázisban bizonytalan vagy és van ilyen családtagod, közeli ismerősöd, akkor megkérheted, hogy egy átmeneti időre működjetek együtt. Ebben az esetben, a cégen keresztül tudsz számlát adni, azonban a bevétel rádeső részének az adóját és a költségeit (pl. könyvelő) meg kell fizetned. Ez teljesen jogilag teljesen legális, azonban a barátságot és az üzletet nem igazán szerencsés keverni. Ezért azt ajánlom, hogy könyvelő, esetleg jogász bevonásával az alábbi témákat beszéljétek át:

  • Mennyi időre szeretnél betársulni?
  • Mennyi az a havi forgalom, ahol már jobban megéri saját vállalkozást kiváltani?
  • Kell-e a cégnek ehhez módosításokat, engedélyeket beszerezni? Ezeknek milyen költsége van, amit Neked kell vállalnod?
  • Mennyi állandó költséget kell a cég működéséből havonta átvállalnod?
  • Az értékesítésed hány százalékát kell a cégnek adóként befizetnie?
  • Milyen egyéb költségeket kell fizetned?
  • Hogyan fognak kifizetni?

Javaslom, hogy ezekről ne csak szóban állapodjatok meg, hanem minden részletre kiterjedően írjátok is le, hogy később ne legyen félreértés.

FONTOS! Ezek a tippek, mind valós és működő lehetőségeket mutatnak be, azonban szinte minden helyzet egyéni. Kérlek ezért mielőtt vállalkozásba kezdesz, ezeket a tippeket beszéld át könyvelővel és/vagy jogásszal!

Holnap, hétfőn véget ér a regisztráció a Vállalkozónői Időgazdálkodás Kurzusomra, ahol részletesen megmutatom és meg is tanítom hogyan tudod az életed minden területét egyensúlyba hozni úgy, hogy semmiről nem kell lemondanod! Ha profin szeretnéd az idődet beosztani és tervezni, valamint nem szeretnél a munkád rabja lenni, jelentkezz most!

jelentkezek-gomb

hozzászólások

Kérdésed, véleményed van a leckével kapcsolatban? Írd meg nekünk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kurzusok

Ki beszél itt?

2007-ben egy cipősdoboznyi üveggel és egy öreg üvegvágóval, 3 kisgyerek mellett kezdtem  alkotó vállalkozásba. Később elvégeztem az Edutus Online Marketing Szakát és az ékszereimet kizárólag online értékesítem.

A misszióm, hogy iparművész, kézműves és alkotó nőknek megmutassam, hogyan menedzseljék Önmagukat, vállalkozásukat és érjenek el anyagi sikereket, az alkotói szabadság megőrzése mellett.

RÓLUNK MONDTÁk