Pályázati lehetőségek Pest megyében

Számos iparművész és kézműves vállalkozás szeretne pályázni és pályázati pénzből fejleszteni a vállalkozását. Azonban a Budapest vonzáskörzetében élőknek ez az elmúlt években igen nehéz vagy sok esetben lehetetlen volt, hiszen kiírt pályázat Pest megye területén az elmúlt években nagyon kevés volt, ugyanis Budapest miatt a régió erősen túlfejlett. Évek óta napirenden volt Pest megye „kilyukasztása” azaz, hogy Budapest és az azt körülölelő megye külön közigazgatási egység legyen. Íme, a nagy hír!

Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára ma egy nagyon fontos bejelentést tett:

pályázat, pest megye, kkv, iparművész, kézműves

Pest önálló régióvá vált, a megyei emberek, vállalkozások, önkormányzatok, egyházi és civil szervezetek számára is megnyílhatnak az uniós pályázati lehetőségek.


Ez azért történelmi siker, mert a Budapesthez képest kevésbé fejlett Pest megyére jóval kedvezőbb európai uniós feltételek lesznek érvényesek a 2021-2027-es időszakban, és az érintettek nagyságrendekkel nagyobb forráshoz juthatnak majd, mint valaha.


Pest megyében 187 településen 18 járásban több mint 1,3 millió ember él.Magyarország területének mintegy 7 százalékát foglalja el, s népességének körülbelül 12 százalékának ad otthont a megye.


A regisztrált vállalkozások száma több mint 230 ezer, ez az országban regisztrált vállalkozások 12,8 százaléka; a nonprofit szervezetek – amelyek számára szintén megnyílik a pályázati lehetőség a 2021-2027-es időszakban – száma több mint 6300, ez az ország összes nonprofit szervezetének 10 százaléka.

Mit jelent ez az alkotók számára?

Ha Pest megyében vállalkozol vagy itt van a vállalkozásodnak a telephelye, akkor mostantól érdemes lesz figyelni a pályázatokat, ugyanis ha megfelelő méretű/bevételű a vállalkozásod, akkor jó eséllyel találsz magadnak olyan pályázati lehetőségeket, amivel akár az eszközparkodat tudod fejleszteni, akár munkahelyet tudsz teremteni.

Ezeket a lehetőségeket pedig nem érdemes kihagyni! Ha úgy érzed, hogy a követelményeknek megfelelsz és a pályázati kiírás elvárásait a vállalkozásod teljesíteni tudja, akkor keress egy pályázatírót és vágj bele, hiszen ezzel csak nyerni tudsz!

Ha még jelenleg a vállalkozásod nem akkora, hogy ezeket a lehetőségeket kihasználd, akkor így tudsz felkészülni arra az időszakra, amikor már pályázni fogsz tudni:

1. Növeld a bevételedet!

Marketing segítségével növeld a bevételeidet, hogy az iparágadban kiírt pályázatok minimum árbevételi kritériumát elérd!

2. Legyen legalább egy alkalmazottad!

A legtöbb pályázat feltétele, hogy legyen a vállalkozásban legalább 1 fő teljes állásúalkalmazott, akár Te magad is!

3. Mindig, minden legyen legális és dokumentált!

Ezeket a dokumentumokat, akár a cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány és egyebek, rendszerezve tárold, hiszen egy pályázatírási folyamatban számos céges papírt és adatot fog tőled kérni a pályázatíró!

4. Legyen terved!

Pontosan tudd, hogy mit szeretnél a vállalkozásodon fejleszteni és miért. Legyél vele tisztában, hogy ezek milyen kiadásokkal járnak és milyen extra bevételeket tudsz termelni velük!

5. Keress egy pályázatírót!

A pályázás egy bonyolultfolyamat, aminek egy külön szaknyelve van, ezért érdemes egy profit keresni, aki ismeri és érti ezt a nyelvet, az egész pályázás rendszerét. A pályázatírók legtöbb esetben sikerdíjért dolgozna, tehát ha sikeres a pályázatod, csak akkor kell fizetned!

+1 Figyeld a pályázatokat!

Rengeteg pályázati oldal van a neten, folyamatosan figyeld őket és ha van egy számodra megfelelő pályázat, akkor vágj bele!

Íme néhány oldal, amit érdemes követni:

hozzászólások

Kérdésed, véleményed van a leckével kapcsolatban? Írd meg nekünk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kurzusok

Ki beszél itt?

2007-ben egy cipősdoboznyi üveggel és egy öreg üvegvágóval, 3 kisgyerek mellett kezdtem  alkotó vállalkozásba. Később elvégeztem az Edutus Online Marketing Szakát és az ékszereimet kizárólag online értékesítem.

A misszióm, hogy iparművész, kézműves és alkotó nőknek megmutassam, hogyan menedzseljék Önmagukat, vállalkozásukat és érjenek el anyagi sikereket, az alkotói szabadság megőrzése mellett.

RÓLUNK MONDTÁk